Dış Cephe İskelesi

Dış Cephe İskelesi

Dış cephe iskelesi, yapı inşaat sektöründe cephe uygulamaların da kullanılan ön yapımlı bileşenlerden oluşan iskele sistemleridir.

Fabrikada imalatı yapılan iskele elemanları şantiyede cephe yüzeyine sabitlenerek birleştirilir ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturulur.

Dış cephe iskelesini iskele çeşitlerinden bağımsız olarak dikey elemanlar, yatay elemanlar, yürüme platformları, ayar milleri, tekmelik ve merdivenli platformlar gibi ön yapımlı bileşenler oluşturmaktadır. Dış cephe iskelesi sarhoş kelepçe üzerine monte edilmiş tij yardımı ile cepe üzerine sabitlenir.  

Bu ürün hakkında bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Kiralık İskele Ankara Evgen

Dış Cephe İskele Çeşitleri Nelerdir?

Dış cephe iskele çeşitleri; Flanşlı tip dış cephe iskelesi, H tipi cephe iskelesi ve fincanlı tip cephe iskelesi olarak yoğunlukla kullanılmaktadır.

Flanşlı tip cephe iskelesi; Ankara iskelesi ya da örümcek iskele olarak bilinen iskele tipidir. Dikey elemanlarda bulunan flanşlara yatay elemanlardaki kurtağzı ve kamalı sistemin montajlanması şeklinde kurulur.

Flanşlı tip cephe iskelesinin en büyük avantajı tüm ölçülerde dikey ve yatay elemanları bulunmasından dolayı her türlü cepheye kolayca uygulanabilmesidir. Evgen iskele ve kalıp sistemlerinde her ölçüde flanşlı tip cephe iskelesi stok olarak kiralama ve satınalma seçenekleri ile bulunmaktadır.

H tipi cephe iskelesi; Alman iskelesi ya da kelebek iskele olarak bilinen iskele tipidir. Dikey elemanları olan dikdörtgen çerçevelere yatay ve çapraz elemanların bağlanması ile oluşur. H tipi cephe iskelesi kolay kurulumu sayesinde avantaj sağlamaktadır. Düz cephelerde kullanıma uygundur. Evgen iskele ve kalıp sistemlerinde her ölçüde H tipi cephe iskelesi stok olarak kiralama ve satınalma seçenekleri ile stoklarımızda mevcuttur.

Dış Cephe İskele Metraj Hesabı

Dış cephe iskelesi metraj hesabı iskelenin uygulanacağı alan olarak belirlenmektedir. Dış cephe iskelesinin uygulanacağı yüzeyin genişliği ve yüksekliğinin çarpılması ile elde edilen alandır.

Dış Cephe İskele Kiralama

Dış cephe iskelesi kiralama; son zamanlarda malzeme fiyatlarının artmasından dolayı satın almaya göre daha ekonomik olmaktadır. Evgen İskele ve Kalıp Sistemleri’nde ister kısa süreli ister uzun süreli olarak stoktan teslim kiralama seçenekleri bulunmaktadır.

Dış Cephe İskelesi Fiyatları - Güncel 2024 Fiyatı

Dış cephe iskelesi fiyatları, seçilecek iskele çeşidi ve malzeme miktarına göre farklılık göstermektedir. İskele içinde bulunan her elemanın farklı birim fiyatları bulunmaktadır.

Evgen İskele ve Kalıp sistemleri ile iletişime geçerek veya aşağıda yer alan iletişim formumuzu doldurarak ihtiyacınız olan iskele listesine hem kiralık hem de satılık olarak  güncel fiyat alabilirsiniz.

Evgen İskele İletişim Formu