Masa Tipi İskele

Masa Tipi İskele

Masa tipi iskele sistemi ağır döşeme yüklerinde yüksek taşıma kapasitesine sahip iskele sistemidir. H tipi yük İskele sistemi hız, ekonomi ve zaman kazanmak isteyen firmaların tercih ettiği vazgeçilmez bir betonarme kalıp malzemesidir.

H tipi yük iskelesi H20 ahşap kiriş kalıp malzemesi ile beraber kullanıldığın da yüksek taşıma kapasitesine ulaşılır. Günümüzde endüstriyel tesislerin inşasında tercih edilen bu sistem, konut inşasında da giderek talep edilmektedir.

Betonarme yapı imalatlarında ağır ve yüksek döşeme sistemlerinin olmazsa olmazı masa tipi iskele sistemini firmamızdan satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Bu ürün hakkında bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Masa Tipi İskele

Kiralık Masa Tipi İskele

Kiralık masa tipi iskele sistemleri son yıllarda satın alma maliyetlerindeki artışlardan dolayı ciddi önem kazanmıştır. Satın almanın finansal yükünü bütçesinde istemeyen firmalar Kiralık H tipi masa iskele sistemi alternatifine yönelmiştir.

Firmamız Evgen İskele, bu alandaki ihtiyacı gidermek için stoklarında hazır bulundurduğu H tipi yük iskelesi çeşitleri ile kiralama hizmetine devam etmektedir.

İhtiyacınız olan iskele için firmamızla irtibata geçerek projenize uygun, ekonomik ve güvenli masa iskele sistemi seçiminizi yapabilirsiniz.

Masa tipi H iskele kiralamasında talep sahibi firmanın projesi, alanında uzman personelimiz tarafından incelendikten sonra betonarme imalatı için en verimli ölçüler belirlenir. Karşılıklı istişare sonucunda belirlenen malzemenin, sevkiyatı konusunda program yapılır ve en kısa sürede sevkiyat gerçekleştirilir.

H tipi masa iskele kiralama işleminden sonra gerek duyulduğunda kiralayan firma talebi doğrultusunda şantiye hizmetleri de ayrıca sunulmaktadır.

Kiralık Masa Tipi İskele Ankara

Kiralık masa tipi iskele Ankara piyasasında en uygun fiyatla en kaliteli malzemeleri siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Ankara merkezli firmamız talep doğrultusunda tüm Türkiye geneline bu hizmeti verebilmektedir.

Kiralık kalıp altı iskele ve diğer malzemeler için bize ulaştırdığınız talepleriniz doğrultusunda en ekonomik sevkiyat şekliyle iskele kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Alanında uzman nakliye firmaları ile çalışırken siz değerli müşterilerimizin maliyetlerini minimize ediyoruz.

Başta Ankara olmak üzere tüm kiralık kalıp altı iskele ihtiyaçlarınız için Türkiye’nin her yerinden bize ulaşabilirsiniz.

Masa Tipi İskele Elemanları

Masa tipi iskele elemanlarının ana taşıyıcısı H çerçeve olup, bu H çerçevenin stabilizesini sağlayan diyagonal yani çapraz bağlantılar ve alt üst ayar krikoları bu iskele sisteminin tamamlayıcı unsurlarıdır.

Ana taşıyıcı H çerçeve, alt ayar mili yada alt ayar krikosu olarak bilinen sac levha üzerine kaynak edilmiş ayar mekanizmalı boru üzerine oturtulur. Çapraz bağlantılar takılıp ana taşıyıcı H çerçevenin stabilizesi sağlandıktan sonra, üst ayar krikosu yani dört yollu başlıklar monte edilir. Dört yollu başlı ayar mekanizmalı boru üzerine kaynak edilmiş, H20 ahşap kirişe uygun başlıklardan oluşan H tipi masa iskele üst kısım elemanıdır.

Yukarıda bahsedilen şekilde kurulum yapıldıktan sonra gerekli yükseklik ayarına, alt ayar mili ve krikolu dört yollu başlık ile istenilen şekilde ulaşılabilir.

Tek bir H çerçeve ve ayar mili mesafeleri yeterli gelmiyor ise 2 veya daha fazla H çerçeve birbiri üzerine çerçeve birleştirme elemanı (nipel) kullanılarak monte edilir.

Masa tipi iskele elemanlarını genel olarak sıralayacak olursak;

 • Ana çerçeve
 • Krikolu dört yollu başlıklar
 • Diyagonal eleman (çapraz bağlantı)
 • Alt ayar mili
 • Kriko askısı
 • Çerçeve birleştirme elemanı (nipel)

şeklindedir.

Yukarıda bahsedilen malzemeler bu iskele sisteminin başlıca malzemeleridir. Bazı özel durumlarda değişik ölçü ve şekillerde aksesuarlarda kullanılabilir.

Masa Tipi İskele Fiyatları

Masa tipi iskele fiyatları demir çelik nihai ürünü olmakla beraber değişen emtia ve kur fiyatlarından etkilenmektedir.

 2022 yılı ilk çeyreğinde sıfır boyalı masa tipi iskele fiyatları;

 • H ÇERÇEVE: 600,00 ₺/ad.
 • ÇAPRAZ BAĞLANTI: 175,00 ₺/ad.
 • DÖRT YOLLU ÜST BAŞLIK: 310,00 ₺/ad.
 • ALT AYAR MİLİ: 280,00 ₺/ad.
 • NİPEL ARA BAĞLANTI: 20,00 ₺/ad.

Yukarıda ki fiyatlandırma 150*180 ölçülerinde 3 mm kalınlıkta H çerçeveye göre yapılmış tamamen bilgi amaçlıdır. Fiyatlar ile alakalı ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

Masa Tipi İskele Hesabı

Masa tipi iskele hesabı yapılır iken proje incelemesi gerekmektedir. Betonarme döşeme kalınlığı, yükseklik ve döşeme tipi masa iskele hesabına yön veren önemli değişkenlerdir.

Masa kalıp iskele uygulamasında sistem alt ve üst olmak üzere iki kısımdan oluşur. Alt kısım; 2 adet ana çerçeve, 4 adet alt ayar mili, 2 adet çapraz bağlantı dan oluşur. Üst kısım; dört yollu üst başlık, plywood, tali taşıyıcı (ızgara) ana taşıyıcı (mahya) dan oluşur. Bu bahsedilen bir takım masa iskele 9 metre kare alana kadar döşeme kapatabilir. Beton kalınlığına göre bu alan küçülebilir.

İskele hesabı için uzman personelimizden destek almak için firmamızla irtibata geçiniz.