İskele-Kalıp Sistemi Nedir?

İskele - Kalıp Sistemi Nedir?

İskele Sistemi Nedir?

İskele sistemi, yapı inşaat alanlarında ihtiyaç duyulan yüksekliğe erişim sağlayabilmek ve yük taşımak için metal malzemelerden oluşan portatif sistemdir. İskele sistemi, her türlü yapının dış cephe işlerinde ihtiyaç duyulan yapı malzemesidir. Dış cephe imalatlarının yanı sıra kalıp altı yük taşıyıcı özelliğine sahip kalıp sisteminin önemli unsurlarından biridir.

Kalıp Sistemi Nedir?

Kalıp sistemi, ihtiyaç duyulan materyale gerekli boyut ve şekli vermek için tasarlanmış ahşap, metal vb. Maddelerden yapılmış sistemdir. İnşaat sektöründe betonarme yapılara şekil ve boyut vermek için kullanılan sistemdir.

Evgen iskele olarak ankara merkezli bir firma olup, tüm Türkiye genelinde inşaat iskelesi ve kalıp malzemeleri konusunda hizmet vermekteyiz. Bir inşaat alanında ihtiyaç duyulan tüm yapı iskelesi ve kalıp malzemelerini stoklarımızda hazır bulundurmakla beraber uygun fiyat ile müşterilerimize sunarız. İskele ve kalıp sistemleri ne duyulan ihtiyaç inşaa edilen yapının türüne ve yapılacak işe göre farklılık gösterir. İhtiyaca göre cephe iskelesi ve kalıp altı iskelesi olarak talep edilir.

Yeni ve İkinci El Dış Cephe İskelesi Çeşitleri

Dış cephe iskelesi sistemleri çok amaçlı kullanıma sahip portatif iskele sistemleridir. Dış cephe iskelesi yüksek işgüvenliği tedbirleri göz önünde bulundurularak kullanılmalıdır. Güvenlikli iskele piyasada alman iskelesi, h tipi iskele, örümcek iskele, flanşlı iskele gibi değişik formlarda bulunur.

İskele fiyatları çeşidine ve  kalitesine göre değişiklik gösterir. Firmamız güvenlikli iskele çeşitlerini en uygun fiyat ve en kaliteli ürün mantığıyla yeni ve ikinci el olarak stoklarında bulundurur.

Evgen portatif  iskele kalıp sistemleri en kaliteli üretim hattına sahip tedarikçilerle işbirliği içinde çalışarak yeni galvanizli  iskele çeşitlerini hazır stoklarında bulundurur. Bunun  yanı sıra türkiye genelindeki sahibinden satılık güvenlikli iskele çeşitlerini satın alıp bakımını yaptıktan sonra tekrar satışa sunar. İkinci el iskele fiyatları yeni güvenlikli iskele fiyatlarına göre daha uygundur.

İkinci El İskele

Firmamız tarafından sıfırdan satmış olduğumuz güvenlikli iskele çeşitlerini iş bitimi siz değerli müşterilerimizden tekrar satın alıp, uygun fiyatlarla diğer müşterilerimize satışını gerçekleştiriyoruz.

H Tipi İskele

H tipi iskele, güvenlikli dış cephe iskelesi olarak kullanılan çerçeve iskele sistemidir.

H tipi güvenlikli dış cephe iskelesi yatay elemanlar,çapraz elemanlar,h tipi iskele panoları ve metal kalas sisteminden oluşmaktadır. İsteğe göre sıcak kaplama galvaniz veya boyalı olarak temin edilmektedir. Her iskele sisteminde olduğu gibi firmamız stoklarında ikinci el güvenlikli iskele bulundurmaktayız. İkinci el galvanizli iskele fiyatları yeni ürünlere göre daha uygundur.

Alman İskelesi

Alman iskelesi teknik özellikler açısından h tipi iskele sistemine benzer özelliklere sahiptir. Kısacası h tipi güvenlikli iskelenin halk arasındaki adıdır. Alman iskele kiralama fiyatları konusunda firmamız müşterilerine her türlü kolaylığı sağlamaktadır.

Flanşlı İskele

Flanşlı iskele en yaygın cephe iskelesi sistemidir. Çeşitli ölçülerde dikey eleman, yatay eleman, metal kalas ve aksesuarlardan oluşmaktadır. İsteğe göre boyalı veya galvanizli olarak temin edilir. Sektörde ankara iskele olarak da bilinir. İkinci el flanşlı iskele fiyatları diğer ürünlere göre daha uygundur.

Örümcek İskele

Örümcek iskele piyasada flanşlı iskele olarak kullanılan iskele modelidir.

Kiralık İskele

Kiralık Güvenlikli İskele

Evgen portatif iskele kalıp sistemleri olarak güvenlikli iskele kiralık hizmetlerimizde müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. İskele kiralama konusunda müşterilerimizin taleplerine hazır stoklarımızda bulunan inşaat iskelesi çeşitleri ile anında cevap vermekteyiz. Kiralık iskele fiyatları satın alma maliyetlerine göre daha ekonomiktir. Kısa süreli güvenlikli iskele kullanımlarında kiralama seçeneği daha avantajlıdır.

Ankara Kiralık İskele

Evgen portatif iskele kalıp sistemleri kiralık iskele ankara firmaları arasında her geçen gün artan stokları ile piyasanın önde gelen firmalarından olmayı başarmıştır. Hızlı sevkiyat,uygun fiyat  ve stoklarımız ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Satın almak yerine iskele kiralama alternatifini görüşmek üzere sizleri ağırlamaktan onur duyarız. Sizin için ihtiyaç olan güvenlikli iskele kiralık stoklarımızda mevcuttur.

Yeni ve İkinci El Kalıp Altı İskele Sistemleri

Kalıp altı iskele sistemleri döşeme ve kiriş altlarında kullanılan portatif iskele sistemleridir. İhtiyaca göre çeşitli ölçü ve özelliklerde piyasada bulunur. Evgen portatif iskele kalıp sistemleri olarak  bu iskele çeşitlerinin alım satım ve kiralanması konusunda hizmet vermekteyiz.

Kalıp Altı İnşaat İskelesi Çeşitleri

Teleskopik Direk

Teleskopik direk sektörde demir direk, teleskopik dikme, inşaat direği gibi isimlerlede bilinmektedir. Çeşitli kalınlıktaki borulardan imal edilen teleskopik direkler için en uygun boru kalınlığı 3mmdir. Firmamız teleskopik direk konusunda yeni ve ikinci el ürünlerle hizmet vermektedir.

İkinci El Teleskopik Direk

İkinci el demir direk fiyatları yeni ürünlere göre daha uygundur. Firmamız türkiye geneli sahibinden satılık ikinci el teleskopik direklere ulaşıp satın aldıktan sonra, gerekli bakımlarını yapıp tekrar satışa sunar. Satın alma maliyetlerini yüksek bulan müşterilerimiz için firmamız bünyesinde kiralık teleskopik direk hizmeti vermekteyiz. Firmamız kiralık teleskopik direk stoklarında 5mt ye kadar olan demir direk çeşitlerini bulundurur.

Kalıp Altı Cuplock İskele

Döşeme kalınlığının ve kat yüksekliğini  fazla olduğu betonarme uygulamalarda kullanılan iskele sistemidir. Çeşitli ölçülerde yatay ve dikey elemanlar oluşur. Cuplok iskele konusunda firmamızın ikinci el ve kiralık stoğu mevcuttur. Kiralık kalıp altı iskele sistemlerinde önemli ölçüde yol katetmiş olan firmamız siz değerli müşterilerini projelendirme konusunda da desteklemektedir.

Masa İskele

Masa tipi iskele, büyük yükseklikler ve çok fazla ağırlıklar için tasarlanmış iskele modelidir. Sistem az sayıda ve standart elemanlardan oluşan portatif iskele çeşididir.

İnşaat Kalıp Malzemeleri

Plywood Kalıp

Plywood kalıp, kontraplak formunda iki yüzü film kaplı çeşitli ölçülerde bulunabilen ahşap plakalardır. Betonarme imalatlarında yüzeylerin düzgün ve pürüzsüz çıkmasında büyük rol oynar. Sektörde pleymut  olarakta adlandırılan bu malzeme oldukça sağlam ve dayanıklı yapıya sahiptir.İnşaat kalıp malzemeleri arasında en çok tercih edilen 18mm plywood lardır.

Plywood Fiyatları

Plywood fiyatları daha çok tercih edilen malzemenin ithal yada yerli olmasına göre değişiklik gösterir. İnşaatlık kereste fiyatları baz alındığında plywood en maliyetli malzemedir. Evgen iskele kalıp sistemleri olarak  piyasada bulunan en ekonomik ve en kaliteli plywood u stoklarımızda bulunduruyoruz. İkinci el pleymut fiyatları sıfır plywoodlara  göre daha uygun olmaktadır. Evgen iskele kalıp sistemleri olarak ikinci el pleymutları satın alıp ölçülerine göre düzenledikten sonra siz müşterilerimize sunuyoruz.

Sac Pano

Sac pano, betonarme döşeme kalıplarında kullanılan çelik kalıp sistemi malzemesidir. Dayanıklılık özelliği ile bilinen bu inşaat kalıp malzemesi maliyet açısından oldukça uygundur.  Evgen iskele kalıp sistemleri olarak  inşaat sac pano çeşitlerini ikinci el ve sıfır olarak stoklarımızda bulundurmaktayız.

Tir Rod (Tayrot)

Tie rod, sektörde tayrot ,taylod,tayrot demiri gibi isimlerlede anılan inşaat kalıp bağlantı  malzemesidir. Temel olarak 5 parçadan oluşur. Bir adet tayrot demiri ,iki adet somun, iki adet tayrot aynasından oluşmak üzere takım halinde kullanılan malzemedir. İkinci el tayrot fiyatları yeni tayrot fiyatlarına göre daha uygundur. Firmamız bünyesinde hazır stoklarımızda  yeni ve  ikinci el tayrot çeşitleri bulunmaktadır.

Çiroz Kilidi

Çiroz kilidi, perde ve kolon kalıplarını istenilen mesafede tutmak için kullanılan inşaat kalıp malzemesidir. Firmamız bünyesinde tüm çiroz kilidi çeşitlerini yeni ve ikinci el olarak bulundurmaktayız. Çiroz kilidi fiyatları marka ve kalitesine değişiklik göstermektedir.

Bu Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin