Kanto Kelepçe

Kanto Kelepçe

Kanto kelepçe, betonarme yapı inşasında beton kalıbı oluşturulurken kullanılan bir malzeme çeşididir.

Kanto kelepçe diğer adıyla kalıp kelepçesi beton kalıplarının vazgeçilmez bir elemanıdır.

Kalıp kelepçesi kanto, kullanımı oldukça kolay taşıması ve istiflenmesi pratik bir malzemedir. Tamamen çelikten oluşan kanto, bu sayede uzun ömürlü olmakla beraber tekrar eden ihtiyaçlarınız da sürekli kullanım olanağı sağlar.

Kanto Kolon Kelepçesi Fiyatları

Kanto kolon kelepçesi fiyatları malzeme kalitesine göre değişiklik göstermektedir. İmalatta kullanılan çelik malzemenin kalınlığı ve boyuna göre fiyatlar değişkenlik gösterir.

Piyasa koşullarına göre çelik fiyatlarındaki değişkenlik kanto kelepçesi fiyatlarını doğrudan etkilemektedir.

2024 yılı ilk altı ayında kanto kelepçe 80 ve 90 TL civarında alıcı bulmaktaydı.  Uygun fiyat ile yüksek verimlilik sağlayan kanto kalıp kelepçesi, firmamız hazır stoklarından anında teslim edilmektedir. Kampanyalı fiyatlarımızdan faydalanarak kanto temin etmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kanto Kalıp Kilidi Avantajları

Kanto kalıp kilidi kullanımı oldukça kolaydır. Bu yönü ile kolon ve perde kalıbı kapamada ustaların öncelikli tercihi haline gelmiştir.

Kanto kalıp kilidi çelik bazlı bir ürün olmasından ötürü kullanım ömrünü tamamladıktan sonra geri dönüşüm getirisi ile de maliyetlerinizi olumlu yönde etkilemektedir.

Kanto kalıp kilidi avantajlarından bir diğeri ise kullanım kolaylığıdır. Oldukça basit bir şekilde uygulandığı için zamandan da tasarruf sağlamaktadır.

Kanto Kalıp Malzemesi

Kanto kalıp malzemesi, betonarme kalıp imalatında perde ve kolon kalıplarının birbirine kenetlenmesi amacı ile kullanılır. Karşılıklı kalıp levhaların içerisine beton dolduğunda açma yapmaması için kanto kalıp malzemesi mengene işlevi yaparak istenilen kalite de imalat yapılmasını sağlar.

Kanto kalıp malzemesi çoğu zaman çiroz kilidi ve tayrot mili yerine kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı sayesinde kalıpları birbirine tutturmak için sıkça tercih edilir.

Çiroz kilidi ve tayrot miline göre oldukça ekonomiktir.  Kanto kalıp malzemesi tek bir çekiç ile kuvvet uygulanarak kolayca kurulur.

Diğer çiroz kilidi ve tayrot somunu kullanımı ise kantoya göre daha karmaşık ve fazla alet edevat gerektiren malzemelerdir. Bu yönüyle kanto ustaların bir numaralı tercihi haline gelmiştir.

Bu ürün hakkında bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

İnşaat Kanto Fiyatları 2024

İnşaat kanto fiyatları, 2024 yılında 90 TL olarak arz edilmeye başlanmış olup, çelik emtia fiyatlarındaki değişime göre bu fiyatlardan alıcı bulmuştur.

2024 yılı Temmuz ayı için 88 TL fiyatıyla alıcı bulmaktadır.

En uygun fiyat garantisi ile siz değerli müşterilerimize kanto arz edebilmek için piyasa fiyat dengelerini yakından takip etmekteyiz. Son yıllarda fiyatların yüksekliği sebebi ile inşaat maliyetleri oldukça artmış ve bu da piyasayı olumsuz yönde etkilemiştir. Her ne kadar piyasa şartları zorlasa da Evgen İskele ve Kalıp Sistemleri olarak, az kazanç çok müşteri ilkemizle hareket ederek sizlere en uygun fiyatlı kanto kalıp kelepçesi arz edebilmek adına farklı üreticiler ile sürekli irtibat halindeyiz. 

İnşaat Kolon Kelepçesi

İnşaat kolon kelepçesi olarak da bilinen kanto daha önce de bahsettiğimiz üzere çok yönlü pratik kullanımı sayesin de kolon kelepçesi olarak da çokça tercih edilmektedir.

Betonarme yapı imalatlarında taşıyıcı kolon oluşturmak oldukça meşakkatli bir süreç gerektedir. Kolon oluşturmak için birçok kalıp ve malzeme çeşidine ihtiyaç duyulur. Kolon kalıplarını birbirine iyice kenetlemek ve içerisine beton döküldüğün de formunu korumasını sağlamak için ciddi ustalık ve uygun malzeme gerekmektedir.

Kanto kolon kelepçesi olarak kullanıldığında hem zamandan hem de sarf malzemeden ciddi tasarruf sağlanmasını sağlar.

Evgen İskele İletişim Formu