Kalıp İskelesi

Kalıp İskelesi

Kalıp iskelesi, betonarme yapı elemanlarının imalatında kullanılan , ön bileşimli olması sayesinde taşıma ve stoklama kolaylığı sağlayan iskele sistemleridir. Kalıp iskele sistemleri düşey ve yatay elemanların ölçü çeşitliliği sayesinde istenilen yükseklik ve taşıma kapasitesinde dizayn edilebilir, ayarlanabilir alt ayar mili ve başlıklar sayesinde aynı kurulum içinde farklı yüksekliklerde kalıp kurulumuna imkan verir.

Kalıp iskelesi aynı zamanda kalıp altı iskele olarak da adlandırılır. Kalıp altı iskele sistemleri adından da anlaşılacağı üzere imalatını yapmak istediğimiz kiriş ve döşeme kalıplarının altında yapım aşamasında ve beton dökümünden sonra beton prizini alana kadar rijit bir şekilde betonarme kalıplarının sabitlenmesini sağlamaktadır.

Bu ürün hakkında bizimle iletişime geçmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Kalıp Altı İskele

Kalıp İskelesi Hesabı

Kalıp iskelesi hesabı, uygulama yapılacak proje üzerinden alınan çeşitli ölçülere göre yapılmaktadır. Kullanılacak kalıp iskelesinin düşey ve yatay elemanlarının ölçüleri göz önünde bulundurularak proje ölçülerine uygun kalıp iskelesi  hesabı çıkartılır. Kalıp iskelesi hesabı çıkartılırken değerlendirilen ölçüler kat yüksekliği, döşeme açıklıkları, döşeme kalınlığı, kiriş ölçüleri v.b. ölçülerdir.

Sağlıklı bir kalıp iskelesi hesabı yapılabilmesi için betonarme proje üzerinden gidilmesi doğru olacaktır.

Kalıp İskelesi Pozu Nedir?

Kalıp iskelesi pozu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yüksek Fen Kurulu Başkanlı’ğının her yıl hazırladığı birim fiyat listelerinde kalıp iskelesi çeşitlerinin adıdır. Kalıp iskelesi pozları aşağıdaki gibi listelenebilir:

  • 15.185.1005 Çelik borudan kalıp iskelesi yapılması (0,00-4,00 m arası)
  • 15.185.1006 Çelik borudan kalıp iskelesi yapılması (4,01-6,00 m arası)
  • 15.185.1007 Çelik borudan kalıp iskelesi yapılması (6,01-8,00 m arası)
  • 15.185.1008 Çelik borudan kalıp iskelesi yapılması 8,01-10,00 m arası)

Poz açıklamalarındanda anlaşılacağı üzere beton altı kat yüksekliği, kalıp iskelesi pozunu belirleyen bir değişkendir. Kalıp iskelesi pozları resmi işlerde kullanılan ve inşaat keşifleri ve yaklaşık maliyet hesabı için kullanılan birim fiyat tarifidir.

Kalıp İskelesi

Kalıp İskelesi Fiyatları - M3 Fiyatı

Kalıp iskelesi fiyatları, kalıp iskelesi hesabı yapıldıktan sonra kullanılacak eleman adetlerinin her elemanın birim fiyatı ile çarpılması sonucu çıkmaktadır. Hesaplama yapılırken kullanılan beton kalınlığı döşeme açıklığı v.b. değişkenler seçilecek kalıp sistemi ve elemanlarını değiştireceğinden kalıp iskelesi M3 fiyatı değişiklik gösterecektir.

Kalıp ve İskele Sistemleri Kiralama

Kalıp ve iskele sistemleri kiralama, yapı inşaat sektörü ve diğer endüstriyel kuruluşlarda ihtiyaç duyulan iskele kalıp malzemelerinin, satın alma yerine kiralama usulü ile edinimidir. 

Kısa süreli kullanımlar için satın alma maliyetleri oldukça yüksek olduğundan ekonomik bir alternatif olan kiralık kalıp ve iskele sistemleri Evgen İskele kalitesi ile siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.

Stoklarımızda, günümüz standartlarına uygun iskele ve kalıp malzemeleri ekonomik kiralama koşulları ile hazır bulundurulur. Müşterilerimizden gelen iskele kiralama taleplerinde önceliğimiz, proje için gerekli olan en ekonomik ve en kaliteli iskele kalıp malzemesinin tespitidir.

İhtiyaç duyulan iskele kalıp malzemesinin tespiti yapıldıktan sonra en hızlı şekilde sevkiyatı sağlanır. Kalıp ve iskele sistemleri kiralama sonrası hizmetlerimizde müşteri memnuniyetini ön planda tutarak her zaman çözüm ortağınız olmaktayız. Maliyetlerinizi en aza indirebilmek için iskele sistemimiz tüm Türkiye genelinde hizmetinizdedir.

Evgen İskele ve Kalıp Sistemleri, uzman personeli ve kaliteli inşaat iskelesi çeşitleri ile sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyar.

Kalıp Altı İskele Kiralama

Kalıp altı iskele kiralama hizmetinde olduğu gibi kalıp altı iskele kiralama, kısa süreli kullanımlar için ekonomik bir alternatif sunmaktadır.

Aşağıdaki formu doldurarak veya buraya tıklayıp iletişim sayfamıza giderek bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Evgen İskele İletişim Formu